صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

آموزش نحوه استفاده از کانسیلر در آرایش به زبان ساده

کانسیلر به عنوان یکی از ابزارهای پرکاربرد در آرایش، به منظور پوشاندن علائم خستگی، لکه‌ها و نواقص پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما نحوه استفاده از کانسیلر را‌ می‌دانید؟ یکی از نکات مهم در استفاده از انواع اقلام و محصولات آرایشی، دانستن روش صحیح استفاده از آن‌هاست. در صورت عدم به‌کارگیری روش صحیح، محصولات آرایشی‌ می‌توانند تاثیری معکوس بر زیبایی و آراستگی چهره داشته باشند.

کانسیلر یکی از محصولاتی است که این روزها بدون استفاده از آن، آرایش صورت کامل نخواهد بود.

کانسیلر چیست؟

پیش از آن که درباره نحوه استفاده از کانسیلر بگوییم، خوب است کمی درباره این محصول اطلاعات بیشتری را با شما در میان بگذاریم. کانسیلر در سال ۱۹۵۴ به بازار محصولات آرایشی معرفی شد. کانسیلر یکی از مهم‌ترین محصولات آرایشی است که برای پوشش‌دادن نقاطی از پوست که دچار عیب و نقص هستند، استفاده می‌شود. این محصول در چندین نوع مختلف، از جمله کانسیلر مایع، کرمی، استیکی و پودری در بازار موجود است.

کانسیلر مایع برای پوشش‌ نواحی اطراف چشم و پوست نواحی حساس صورت بسیار مناسب است و به دلیل ماندگاری بالا، بعد از برخورد با آب و عرق، همچنان مقاوم می‌ماند. کانسیلر کرمی و استیکی با پوشش‌دهی بالا و ثابت‌بودن روی پوست، برای پوشاندن پوست بسیار مناسب هستند. کانسیلر از کرم‌پودر غلیظ‌تر است و این موضوع باعث‌ می‌شود که پوشش‌دهی بالاتری نسبت به کرم‌پودر داشته باشد.

بهتر است با توجه به نوع پوست خود و همین‌طور رنگ آن، از کانسیلر مناسب استفاده کنید. کانسیلر‌ها توسط برندهای بسیاری تولید‌ می‌شوند که ممکن است همه آن‌ها برای پوست شما مناسب نباشند. با توجه به این‌که هدف شما از استفاده از کانسیلر چیست و‌ می‌خواهید چه عیوبی را کاهش دهید؛ یا این‌که پوستتان چرب است یا خشک، محصول مناسب را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر برای زیر چشم

به‌مرور زمان و در اثر بالا‌رفتن سن یا بر اثر تابش آفتاب، مشکلاتی برای پوست زیر چشم، مانند تیرگی، لک و خستگی به وجود‌ می‌آید. همان‌طور که گفتیم، کانسیلر محصولی‌ست که این مشکلات را‌ می‌تواند بپوشاند و زیبایی چهره شما را دوچندان کند. مراحل استفاده از کانسیلر برای چشم به شرح زیر است:

۱. رنگ مناسب را انتخاب کنید

کانسیلر‌ها در انواع و رنگ‌های مختلفی تولید‌ می‌شوند. بنابراین بهتر است پیش از انتخاب کانسیلر، پوستتان را بررسی و تعیین کنید که به چه نوع کانسیلری نیاز دارید.‌ می‌خواهید جوش‌های صورتتان را بپوشانید؟ یا از دست حلقه‌های تیره زیر چشمتان خسته شده‌اید؟ شاید هم‌ می‌خواهید جای زخم یا لک‌ها را بپوشانید. هنگامی که متوجه شدید برای پوشاندن چه چیزی‌ می‌خواهید از کانسیلر استفاده کنید،‌ می‌توانید رنگ مناسب را انتخاب کنید:

> برای کاهش قرمزی، از کانسیلری که رنگ سبز درون آن است استفاده کنید.
> کانسیلر زرد، باعث درخشان‌شدن پوست شما‌ می‌شود.
> کانسیلر نارنجی برای پوشاندن نقاط کبود یا تیره استفاده‌ می‌شود.

طرز استفاده از کانسیلر به این صورت است که برای پوشاندن حلقه‌های زیر چشم، باید از کانسیلر یک یا دو درجه روشن‌تر از پوست خود استفاده کنید. قبل از انتخاب رنگ، مشخص کنید که تناژ پوست شما گرم یا سرد است. توجه کنید که رنگ کانسیلر خیلی روشن نباشد؛ چون در این صورت، پوست شما خاکستری به نظر‌ می‌رسد.

۲. انتخاب کنید که چه نوع کانسیلری‌ می‌خواهید

کانسیلرها دارای انواع مایع، کرمی، مدادی و پودری هستند. اگر پوست شما چرب و منافذ آن باز است، توصیه می‌شود از کانسیلر مایع استفاده کنید. اگر از کانسیلر برای پوشاندن جوش استفاده‌ می‌کنید، کانسیلر مدادی برای شما انتخاب بهتری خواهد بود.

۳. پوستتان را آماده کنید

مرحله سوم آموزش نحوه استفاده از کانسیلر این است که باید قبل از استفاده از کانسیلر، پوست خود را آماده کنید. برای این کار، ابتدا پوست خود را با آب ولرم و یک مایع شستشوی صورت ملایم شستشو دهید و سپس با حوله خشک کنید. اگر پوست شما خشک است، می‌توانید از یک مرطوب‌کننده استفاده کنید تا پوست شما نرم و آماده استفاده از کانسیلر شود.

۴. حلقه‌های زیر چشم خود را بپوشانید

برای این کار، کانسیلر را زیر چشم خود به‌صورت یک مثلث وارونه بزنید. کانسیلر را به‌صورت مثلث از یک گوشه چشم تا گوشه دیگر آن بکشید. سپس با استفاده از یک اسفنج آن را به‌خوبی پخش کنید. طوری این کار را با دقت انجام دهید که تفاوت چندانی بین رنگ پوست گونه شما و ناحیه زیر چشم دیده نشود.

نکته‌ای که مهم است درباره نحوه استفاده از کانسیلر بدانید، این است که آن را نباید در اطراف چشم مالش دهید و باید آن را با ضربات آرام اسفنج محو کنید؛ چرا که پوست این ناحیه بسیار حساس است و احتمال دارد آسیب ببیند.

۵. کانسیلر را روی جوش‌ها و لکه‌ها بزنید

اگر‌ می‌خواهید لک‌ها و جوش‌های صورت خود را در نواحی دیگر بپوشانید، حالا وقت آن است که کانسیلر را روی این نقاط بمالید. نحوه استفاده از کانسیلر برای پوشاندن لکه‌ها و جوش‌ها به این صورت است که باید از یک لایه نازک استفاده کنید.

اگر از کانسیلر روی جوش استفاده‌ می‌کنید، انگشتان خود را روی آن نکشید تا تحریک نشود. هر چه مقدار کانسیلری که استفاده‌ می‌کنید بیشتر باشد، امکان مشخص‌شدن آن با گذشت زمان بیشتر خواهد شد. پس سعی کنید که از مقدار بیش از حد استفاده نکنید و آن را به‌خوبی محو کنید.

۶. کانسیلر را فیکس کنید

در این مرحله از نحوه استفاده از کانسیلر، هنگامی که مطمئن شدید تمامی لکه‌ها و تیرگی‌ها پوشانده شده‌اند، یک لایه کرم‌پودر یا پنکک روی آن اضافه کنید. کرم‌پودر را در تمامی قسمت‌های پوستتان پخش کنید. سپس پودر فیکس را با استفاده از یک براش روی پوست خود بزنید.‌ می‌توانید از مقدار بیشتری پودر فیکس در ناحیه زیر چشم استفاده کنید تا مطمئن شوید که در طول روز، کانسیلر ثابت‌ می‌ماند.

روش استفاده از کانسیلر برای بینی

اما دور چشم تنها جایی از پوست نیست که‌ می‌توانید از کانسیلر روی آن استفاده کنید. استفاده از کانسیلر برای پوشش‌دادن به نواحی مختلف بینی، از جمله برای پوشاندن لک‌ها و خشکی ایجادشده که ممکن است در این ناحیه وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. روش استفاده از کانسیلر برای بینی، به این صورت است که ابتدا باید رنگ مناسبی را برای پوست خود انتخاب کنید.

شما‌ می‌توانید کانسیلر را با استفاده از روش کانتورینگ پخش کنید. همان‌طور که‌ می‌دانید، کانتورینگ یک روش پرکاربرد و محبوب برای فرم‌دادن به بخش‌های مختلف صورت، مانند پیشانی، بینی، گونه و چانه است. نوع کانتور‌کردن بینی، به نوع بینی شما بستگی دارد؛ اما به‌طور کلی باید بدانید:

> برای نواحی که‌ می‌خواهید کم‌تر دیده شوند، از کانسیلر تیره‌تر از پوست طبیعی خود استفاده کنید.
> برای نواحی که‌ می‌خواهید برجسته شوند، از کانسیلر کمی روشن‌تر از پوستتان استفاده کنید.

طرز استفاده از کانسیلر برای کانتور بینی به این صورت است که کانسیلر را روی پوست بینی بزنید و سپس با استفاده از یک اسفنج، آن را به‌طور یکنواخت روی پوست پخش کنید. سپس، با استفاده از یک پودر فیکس، کانسیلر را فیکس کنید. با این روش، می‌توانید بینی خود را به‌شکلی طبیعی و بدون ایجاد احساس سنگینی، پوشش دهید و پوست خود را به‌طور کلی زیباتر کنید.

نکات مهم برای نحوه استفاده از کانسیلر

> هنگام استفاده از کانسیلر، باید به این نکته توجه کنید که از مقدار مناسبی استفاده کنید. استفاده از مقدار زیادی کانسیلر، منجر به ایجاد لکه‌هایی روی پوست شما خواهد شد؛ ظاهر پوست را خسته نشان‌ می‌دهد و باعث پررنگ‌ترشدن خطوط دور چشم‌ می‌شود.
> نکته مهم دیگری که خوب است درباره نحوه استفاده از کانسیلر بدانید، این است که در صورتی که پوست شما چرب است، باید از کانسیلر با فرمولاسیون مناسب با نوع پوستتان استفاده کنید تا از ایجاد چربی بیشتر هنگام استفاده از آن جلوگیری شود.
> برای پوشاندن لکه‌های پوستی، بهتر است از کانسیلر با فرمولاسیون ضد آب استفاده کنید تا در صورت تماس با آب، کانسیلر از پوست شما پاک نشود.
> اگر قصد دارید برای پوشاندن لکه‌های پوستی از کانسیلر استفاده کنید، باید پس از استفاده از کانسیلر، از پنکک یا پودر فیکس استفاده کنید تا کانسیلر ثابت شود.
> نکته آخر درباره طرز استفاده از کانسیلر این است که برای پوشاندن لکه‌های تیره ایجادشده روی پوست دور چشمتان، از کانسیلر با رنگ کمی روشن‌تر از رنگ پوست خود استفاده کنید. در صورتی که از کانسیلر با رنگ تیره‌تر از رنگ پوست استفاده کنید، لکه‌های پوستی شما بیشتر برجسته خواهند شد.

جمع‌بندی

نحوه استفاده از کانسیلر بسیار ساده است. بهتر است از کانسیلر مناسب با نوع و رنگ پوست خود بهره ببرید و آن را با استفاده از برس یا اسفنج به‌خوبی پخش کنید. با استفاده از کانسیلر، دیگر نگران عیوب و لکه‌های زیر چشم خود نخواهید بود.

در این مقاله به‌طور خلاصه به معرفی کانسیلر و طرز استفاده از کانسیلر پرداختیم. همچنین به روش استفاده از کانسیلر برای بینی اشاره کردیم.

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته