صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

این آش تابستانی یا آش تبریزی خوشمزه را چشم بسته امتحان کنید!

«آش فقط تو سرما می‌چسبه!»، اصلا هم اینجور نیست باور کنید!

 

«آش فقط تو سرما می‌چسبه!»، اصلا هم اینجور نیست! تصور کنید زیر باد کولر در آرامش نشستید و کاسه کاسه آش خوشمزه میخورید و با عزیزانتان حرف می‌زنید.

یکی از کاملترین غذاها که خیلی محجور واقع می‌شود آش است! آش نازنین که سوای خواص فراوانش مدل‌های مختلفی دارد که شاید بعضی از آنها را حتی اسمشان را هم نشنیده باشید!

در قدم اول مواد لازم این آش خوشمزه که به آش تابستانی یا آش تبریزی معروف است را یادداشت کنید و بعد سریع حاضرش کنید! چون حیف است چنین طعمی را مزه نکنید و از دست بدهید! زمان طلاست! پختن آش هم در چنین زمانی فوق العاده است!

مواد لازم:

طرز تهیه

بلغور گندم و برنج نیم‌دانه را از چند ساعت قبل خیس کنید. لوبیا چشم بلبلی و لوبیا چیتی را هم اگر از قبل پخته باشید که چه بهتر، اگر نه بگذارید همراه بلغور و برنج بپزند.

پیاز را کمی در روغن تفت بدهید. بعد از اینکه رنگ پیاز عوض شد و تصمیم گرفت سرخ شود به آن برنج نیم‌دانه و بلغور گندم و زردچوبه را اضافه کنید. توی قابلمه آب بریزید و مواد را خوب هم بزنید و اجازه بدهید با در بسته بپزند. به این مرحله ۳ ساعت زمان بدهید. شعله‌ی گاز را هم زیاد بالا نبرید.

خوشمزگی آش به این است که آهسته آهسته دل شما را ببرد و خوب جا بیفتد! بعد از اینکه برنج و بلغور پخته شد نوبت اضافه کردن حبوباتی که از قبل پخته‌اید می‌رسد. پوره گوجه را هم با نمک و فلفل داخل قابلمه بریزید و یک ساعت دیگر هم وقت بگذارید تا گوجه خوب رنگ باز کند و طعم‌ها در هم ادغام شوند.

نیم ساعت که گذشت وقت خودنمایی عضو اصلی آش است که سبزی می‌باشد! سبزی و آبغوره را با هم به مواد اضافه کنید و نیم ساعت بعد آش شما با قلقل خوشبو و خوشرنگ خود به شما می‌گوید آماده سرو است!

برای تزیین آش دست شما باز است. از نعناع داغ تا پیاز داغ و سیرداغ می‌تواند زینت بخش روی آش شما باشد!

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته