صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

روش‌های طلایی برای مزه‌دار کردن مرغ کبابی با طعم‌های گوناگون

معمولا مرغ‌های مزه‌دار شده با طعم‌های گوناگون در فروشگاه‌های پروتئینی و مواد غذایی موجود هستند که چندان قابل اطمینان نیستند و نمی‌توان مطمئن بود که در تهیه آنها از رنگ‌های خوراکی یا مواد افزودنی غیر مجاز استفاده نشده باشد. شما می‌توانید مرغ را در منزل با روش‌هایی بسیار آسان و با موادی ساده و در دسترس به اشکال مختلف مزه‌دار کنید. مرغ مزده‌دار شده را می‌توانید کباب و گریل کنید و یا در فر بپزید. در این مطلب می‌خواهیم ۵ روش مزه‌دار کردن تکه‌های مرغ برای کباب یا گریل کردن را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

به طورکلی می‌دانید که برای مزه‌دار کردن مرغ ابتدا باید تکه‌های مرغ را خوب بشویید و بعد با مواد دلخواه مزه‌دار کنید. تکه‌های مرغ مواد زده‌ را حتما داخل ظرف در بسته و به مدت یک تا دو ساعت داخل یخچال بگذارید تا بماند و مزه‌دار شود؛ سپس آنها را کباب یا گریل کنید.

۱ـ مزه‌دار کردن مرغ با سس سویا

در این روش یک چهارم لیوان سس سویا، یک چهارم لیوان آب پرتقال، یک چهارم لیوان روغن زیتون، یک قاشق چایخوری شکر و یک چهارم قاشق چایخوری پودر زنجبیل را با هم مخلوط و به تکه‌های مرغ اضافه کنید.

۲ـ مزه‌دار کردن مرغ با زعفران

یک قاشق غذاخوری زعفران، یک قاشق غذاخوری سس خردل، یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک قاشق چایخوری پودر سیر، یک قاشق چایخوری نمک و یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را با هم مخلوط و بعد به تکه‌های مرغ اضافه کنید.

۳ـ مزه‌دار کردن مرغ با سرکه و سیر

یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک چهارم فنجان سرکه سیب، یک قاشق مرباخوری سیر رنده شده، یک قاشق مرباخوری آویشن، یک قاشق غذاخوری ریحان خرد شده و یک قاشق مرباخوری فلفل هالوپینو خرد شده را با هم مخلوط و به تکه‌های مرغ اضافه کنید.

۴ـ مزه‌دار کردن مرغ با آبلیمو و فلفل

یک چهارم فنجان روغن جامد، یک چهارم فنجان آبلیموی تازه، یک قاشق چاخوری پودر چیلی، یک قاشق چایخوری پودر پاپریکا، یک قاشق چایخوری پودر سیر، یک قاشق چایخوری فلفل سیاه و یک قاشق چایخوری نمک را با هم مخلوط و به تکه‌های مرغ اضافه کنید.

۵ـ مزه‌دار کردن مرغ با گشنیز و لیمو

به گزارش وب گاه فرادید، یک چهارم فنجان گشنیز تازه خرد شده، یک چهارم فنجان آبلیموی تازه، یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری زعفران دم کرده، ۱ قاشق چایخوری پودر زیره، ۱ قاشق چایخوری نمک و ۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه را با هم مخلوط و به تکه‌های مرغ اضافه کنید.

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته