صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

روش درمان سریع گلو درد بهترین آنتی بیوتیک برای گلو درد در جهان

درمان گلودرد با دارو

داروهای زیادی برای درمان گلو درد در بازار وجود دارند. اما یکی از بهترین مواردی که می‌توان با آن به پاکسازی گلو و ریه پرداخت، روتارین است. اگرچه قرص‌های سرماخوردگی نیز می‌توانند تا حد زیادی اگر علت بروز گلو دید موضوعی حاد نباشد، از شدت آن بکاهد.

درمان سریع گلو درد به روش خانگی

بسیاری از افراد همواره به دنبال قویترین آنتی بیوتیک برای عفونت گلو هستند، در حالی‌که نمی‌دانند گلو درد آن‌ها ویروسی است یا باکتریایی و نباید بدون تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده کنند. در ادامه چند درمان خانگی گلو درد را به شما گفته‌ایم.

عسل

عسل مخلوط شده در چای یا مصرف آن به تنهایی یک درمان خانگی رایج برای کاهش التهاب گلو است. یک مطالعه منبع معتبر نشان داد که عسل حتی در کاهش سرفه‌های شبانه از داروهای سرکوب کننده معمول سرفه و شربت برای التهاب گلو موثرتر است. سایر تحقیقات منابع معتبر نشان می‌دهد که عسل یک درمان موثر زخم است، به این معنی که ممکن است به بهبود سریع گلو درد کمک کند.
آب نمک

غرغره کردن با آب نمک گرم می‌تواند به تسکین گلو درد و از بین بردن ترشحات کمک کند. همچنین برای کمک به کشتن باکتری‌های موجود در گلو شناخته شده است. یک محلول آب نمک با نصف قاشق چایخوری نمک در یک لیوان پر آب گرم درست کنید. برای کمک به کاهش تورم و تمیز نگه داشتن گلو، آن را غرغره کنید. این کار باید هر سه ساعت یا بیشتر انجام شود. برای درمان سوزش گلو در کرونا نیز از آب نمک استفاده کنید.

چای بابونه

چای بابونه به طور طبیعی تسکین دهنده است. از دیرباز برای اهداف دارویی مانند کاهش التهاب گلو استفاده می‌شده است. اغلب به دلیل خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و قابض آن استفاده می‌شود. برخی از بررسی‌های مطالعاتی منبع معتبر نشان داده‌اند که استنشاق بخار بابونه می‌تواند به تسکین علائم سرماخوردگی از جمله گلو درد کمک کند. نوشیدن چای بابونه نیز می‌تواند همین فواید را داشته باشد. همچنین می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا به بدن شما کمک کند تا با عفونتی که در وهله اول باعث گلو درد شما شده است، مقابله کند.
نعناع فلفلی

نعناع فلفلی به دلیل توانایی آن در تازه کردن نفس شناخته شده است. اسپری‌های رقیق شده روغن نعناع نیز ممکن است گلو درد را تسکین دهد. نعناع حاوی منتول است که به رقیق شدن مخاط و آرام کردن گلو درد و سرفه کمک می‌کند. نعناع همچنین دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است که ممکن است باعث بهبودی شود. هرگز از روغن‌های ضروری بدون مخلوط کردن آن‌ها با روغن حامل مانند روغن زیتون، روغن بادام شیرین یا روغن نارگیل نرم استفاده نکنید. برای روغن نعناع، ​​پنج قطره از اسانس را با یک اونس روغن حامل انتخابی خود مخلوط کنید. هرگز اسانس‌ها را مصرف نکنید.

جوش شیرین

در حالی که غرغره آب نمک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، غرغره جوش شیرین مخلوط با آب نمک می‌تواند به تسکین گلو درد نیز کمک کند. غرغره کردن این محلول می‌تواند باکتری‌ها را از بین ببرد و از رشد مخمرها و قارچ‌ها جلوگیری کند. منبع قابل اعتماد موسسه ملی سرطان غرغره کردن و به آرامی خوردن ترکیبی از ۱ فنجان آب گرم، ۴/۱ قاشق چایخوری جوش شیرین و ۸/۱ قاشق چایخوری نمک را توصیه می‌کند. آن‌ها توصیه می‌کنند در صورت نیاز از شستشو هر سه ساعت یکبار استفاده کید. این مورد برای درمان سوزش گلو در کرونا نیز مفید است.

شنبلیله

شنبلیله فواید بسیاری برای سلامتی دارد. همچنین اشکال زیادی دارد. می‌توانید دانه شنبلیله بخورید، از روغن موضعی آن استفاده کنید یا چای شنبلیله بنوشید. چای شنبلیله یک درمان طبیعی برای کاهش التهاب گلو است که همچون شربت برای التهاب گلو عمل می‌کند. تحقیقات، قدرت شفابخش شنبلیله را نشان می‌دهد؛ می‌تواند درد را تسکین دهد و باکتری‌هایی که باعث تحریک یا التهاب می‌شوند را از بین ببرد. شنبلیله نیز یک ضد قارچ موثر است. مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه منبع معتبر پیشنهاد می‌کند که زنان باردار از شنبلیله اجتناب کنند.

ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان از دیرباز برای درمان گلو درد استفاده می‌شده است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که مخلوط آن با آب برای ایجاد محلولی برای غرغره مؤثر است. با این حال، طبق گفته مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، زنان باردار و شیرده باید از این دارو اجتناب کنند.

سرکه سیب

سرکه سیب (ACV) کاربردهای ضد باکتری طبیعی بسیاری دارد. مطالعات متعدد اثرات ضد میکروبی آن را در مبارزه با عفونت‌ها نشان می‌دهد. به دلیل ماهیت اسیدی آن، می‌توان از آن برای کمک به تجزیه مخاط در گلو و جلوگیری از گسترش باکتری‌ها استفاده کرد. اگر احساس کردید گلو درد شروع می‌شود، سعی کنید ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک فنجان آب رقیق کرده و با آن غرغره کنید. سپس یک جرعه کوچک از مخلوط را بنوشید و کل فرآیند را یک تا دو بار در ساعت تکرار کنید. در بین جلسات غرغره کردن حتماً آب زیادی بنوشید. بسته به شدت بیماری و همچنین حساسیت بدن شما به سرکه، روش‌های مختلفی برای استفاده از سرکه سیب برای درمان گلو درد وجود دارد. بهتر است ابتدا با پزشک یا پزشک خود مشورت کنید.

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته