صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

طرز تهیه ته چین کوکو سبزی با تن ماهی؛ یکی از ته چین های بسیار خوشمزه

ته چین کوکو سبزی یکی از ته چین های بسیار خوشمزه و ساده و مجلسی می باشد که شما می توانید یک پلو بی نهایت خوشمزه تهیه کنید.

ته چین ها جزء دسته غذا های هستند که برنج با ماست و تخم مرغ مخلوط می شود ولی این ته چین کمی متفاوت است و مواد کوکو سبزی کف قابلمه ریخته می شود و برنج و شوید را اضافه می کنید و شما می توانید به دلخواه لای برنج تن ماهی قرار دهید و یا می توانید تن ماهی را با رب تفت دهید و در کنار این ته چین سرو کنید که این کاملا دلخواه است.

مواد لازم برای تهیه ته چین کوکو سبزی با تن ماهی

> سبزی کوکویی با سیر ۳۵۰ گرم

> تخم مرغ ۳ عدد

> گردو ۲ ق غذا خوری

> برنج ۳ پیمانه

> تن ماهی ۱ قوطی

> شوید ۳ ق غذا خوری

> پیاز ۱ عدد

> سیر ۲ حبه

> رب ۱ ق غذا خوری

> نمک، فلفل سیاه، زرچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه ته چین کوکو سبزی با تن ماهی

مرحله اول: آماده سازی کوکو

ابتدا باید سبزی کوکویی را از قبل تمیز کنید و بشورید و بعد از خشک شدن ساطوری ریز خرد کنید. می توانید به دلخواه از سیر تازه نیز استفاده کنید تا ته چین عطر و بوی خوبی داشته باشد. سپس تخم مرغ ها را جداگانه با کمی چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد به همراه سبزی کوکویی و ادویه ها و ۱ ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: پخت ته چین کوکو سبزی

در ادامه باید کف یک قابلمه نسوز و نچسب کمی روغن ریخته و بگذارید تا داغ شود و بعد مواد کوکو را داخل قابلمه بریزید و روی آن را صاف کنید و حرارت را کم کرده و بگذارید تا کوکو خودش را بگیرد. برنج را از قبل با کمی نمک خیس کنید و روی حرارت قرار دهید.

مرحله سوم: افزودن برنج

در ادامه باید برنج را بجوشانید و زمانی که نرم شد شوید خشک را اضافه کنید و آبکش کنید و برنج شویدی را روی کوکو سبزی به آرامی بریزید و با پشت قاشق خوب برنج را صاف و فشرده کنید و ته چین را برای ۴۰ دقیقه دم بگذارید و در انتها روی آن کره بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ته چین کوکو سبزی

در ادامه برای تهیه تن ماهی باید آن را بجوشانید. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن و زردچوبه تفت دهید و بعد سیر پوره شده را اضافه کنید و در انتها تن ماهی را بیفزاید و هم بزنید و در انتها رب را به دلخواه اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود. در انتها ته چین کوکو سبزی را برگردانید و به همراه تن ماهی سرو کنید.

نکات کلیدی در تهیه ته چین کوکو سبزی خوشمزه و مجلسی با تن ماهی

> می توانید تن ماهی را از قبل تهیه کنید و بین پلو قرار دهید.

> می توانید از ماهی سرخ شده استفاده کنید.

> استفاده شوید دلخواه است می توانید از باقالی یا نخود فرنگی نیز استفاده کنید.

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته