صفحه اصلی

دنیار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

چگونه با رعایت چند نکته ساده طول عمر ماشین های ظرفشویی را افزایش دهیم ؟

بعد از خرید یک ماشین ظرفشویی جدید ممکن است نگران این موضوع باشید که چگونه می توانید به بهترین نحو از این وسیله استفاده کنید تا بهترین بهره وری را از آن ببرید. اولین مسئله مهم، طرز استفاده از این وسیله و در ادامه نحوه نگهداری از آن می باشد. با نداشتن اطلاعات کافی ممکن است آسیب های جدی به دستگاه، ظروف و یا سلامتی خود وارد کنید. پس، برای استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی چه کارهایی می توان انجام داد؟ متنی که برای شما آماده کرده ایم می تواند شما را در این زمینه یاری دهد تا بعد از آن با خیال راحت به فروشگاه اینترنتی دنیار بروید و اقدام به خرید نمایید.

بر اساس تحقیقات انجام شده، رطوبت بالا و محیط گرم و قلیایی ظرفشویی ها بستر مناسبی برای رشد قارچ های بیماری زا در ماشین های ظرفشویی است و شستشوی ظروف نقره در ماشین ظرفشویی مشکل ساز است. این مسائل ممکن است شما را که در آستانه خرید ماشین ظرفشویی هستید دچار تردید کند.

بعد از مطالعه نکات زیر می توانید بدون تردید و نگرانی از ماشین ظرفشویی خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

۱- بلافاصله پس از خشک شدن ظرف ها، آنها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید تا عوامل بیماری زا فرصت انتقال به ظروف را نداشته باشند. بسیاری از کاربران ها به منظور صرفه‌جویی در وقت، زمان شستشوی ظروف را کوتاه تر می کنند و به جای یک مرحله شستشو با آب گرم و آبکشی نهایی، تنها مرحله آب کشی را انتخاب می کنند. با این روش بسیاری از باکتری ها و میکروب ها در ظروف به خصوص در نواحی برجسته و غیر قابل دسترس باقی می ماند و می توانند عاملی برای ابتلا به بیماری های گوارشی باشند.

۲-ظروف زیر را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید: ظروف آکریلیک، قطعات چسب دار، تمام آلومینیوم، آنتیک، برنز، چدن، ظروف چینی با تزیینات متالیک، کریستال، ظروف پلاستیکی که برچسب قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را ندارند، کارد و چنگال با دسته های استخوانی، پلاستیک، چوبی یا منبت کاری شده، قاشق و چنگال های طلایی، آهنی، چاقوها، بسیاری از تابه و قابلمه های نچسب، شیشه شیر، ظروف مفرغی، ابزارهای پلاستیکی، قوطی و قاشق های چوبی.

۳- همیشه سعی نمایید حداقل زمان شستشو را لحاظ کنید و ماهی یک بار محفظه داخلی ماشین ظرف شویی را با مواد پاک کننده و ضدعفونی کننده شستشو دهید. توصیه می کنیم برای این کار سبد ماشین لباسشویی را با آب سرد پر کنید و حدود ۲۵۰ میلی لیتر سرکه در آن بریزید و سپس ماشین را روشن کنید. تکرار این عمل در فواصل سه یا چهار ماهه، از رشد رسوبات در ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند. ماشین ظرفشویی ال جی یا هر برند دیگری از این قائده مستثنی نیست. ممکن است تحت تاثیر برخی تبلیغات خیلی از افراد این مورد را برای برندی خاص غیر لازم تلقی کنند.

۴-سعی کنید زمانی که از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید شیر آب را ببندید. این کار باعث می شود تا فشار کمتری بر ماشین ظرفشویی وارد شود و دریچه ورودی آب بیشتر عمر کند. اگر انجام روزانه این کار برایتان دشوار است، سعی کنید حدالامکان مواقعی که منزل را برای مدت طولانی ترک می کنید (مثلا زمانی که به مسافرت می روید) شیر آب را قطع نمایید

۵-پودر را روی قاشق و چنگال های نقره ای نریزید، چون لکه های قهوه ای ایجاد می کند. سعی کنید با شوینده های مخصوص به این شستشوی خاص اقدام به شستشو کنید.

۶- دقت کنید دقیقاً به همان اندازه پیشنهادی، پودر داخل ماشین ظرفشویی بریزید. پودر بیش تر روی ظرف ها باقی می ماند و مقدار کم تر آن باعث کثیف ماندن ظروف می شود. همیشه طبق دستور العمل اقدام کنید.

۷-قرار دادن بیش از حد قاشق و چنگال داخل سبد مخصوص، موجب خش افتادن آن ها می شود. توصیه می شود از سبد های جدید که در ماشین قرار می گیرند استفاده کنید یا قاشق چنگال ها را در جای مناسبشان در ماشین قرار دهید.

۸-تنها زمانی که ماشین ظرفشویی پر است، شستشو را آغاز کنید. در صورت پر نبودن، برای از بین بردن بوی بد غذا از دور آبکشی استفاده کنید تا از شر بوی بد رها شوید.

۹-از مایع براق کننده استفاده کنید. براق کننده، کشش سطحی آب را کم کرده و مانع ایجاد لکه آب روی ظروف می شود. به خصوص در جاهایی که آب سخت دارند، باعث خشک شدن زودتر ظروف شده و در مصرف انرژی در دور خشک کن صرفه جویی می کند.

۱۰-ظرف ها را با کم ترین درجه حرارت خشک کنید. حرارت زیاد روی لیوان های بلور لکه به جا می گذارد. بنابراین باید همیشه در نظر داشته باشید تا دما را بیش از اندازه بالا تنظیم نکنید.

5/5

پست های هفته گذشته

پست های هفته گذشته